Pridaný termín

Pre veľký záujem pridávame ďalšie termíny Gravid yogy:

Pondelok 18:00 ZOOM online so Sašou S. 
Utorok 16:15 - 17:15 Petržalka Kika
Streda 15:45 - 16:45 Ružinov Kika
Piatok 15:45 - 16:45 Ružinov Saša S.
Piatok 16:45 - 17:45 Ružinov Saša S.

 

NOVINKA: Gravid jóga s Kikou ma nenáročný priebeh, prepája fyzické pozície/asány, dychové a relaxačné techniky, ktoré učia ženu lepšie porozumieť vlastnému telu a spojiť sa so sebou a s bábätkom:) Tehotenstvo so sebou prináša veľa zmien, ktorým musí budúca mamička čeliť a gravid jóga je ideálny spôsob, ako si toto obdobie spríjemniť a k tomu sa udržať v kondícií, telesnej a duševnej rovnováhe. Kika okrem gravid jógy lektoruje jin jógu a venuje sa jógovej terapii, ktorými sa často inšpiruje aj na hodinách.

Na lekcii gravid yogy sa naučíš ako posilniť a zrelaxovať nielen telo, ale aj myseľ. Pravidelné cvičenia ti pomôžu pripraviť sa na pôrod. Takisto spoznáš ďalšie tehuľky a spoločne sa naučíte odbúrať každodenný stres a naladiť sa na bábätko. Vôbec nevadí, ak nemáš žiadne skúsenosti s jogou alebo si predtým nikdy necvičila.

Gravid yoga je vhodná pre ženy od 14.týždňa tehotenstva až do pôrodu. Inštruktorka ťa prevedie základnými pozíciami vhodnými pre tehotné ženy. Naučíme sa aj dychové cvičenia a relaxačné techniky, ktoré sú mimoriadne užitočné na uľahčenie pôrodu, zároveň ti dodajú voľnosť dychu, pohybu a postarajú sa tak o príjemný pocit pohody a rovnováhy.

Inštruktorka: Alexandra Somorovská, ktorá citlivo a vedome kombinuje asány predpôrodnej, hatha a yin jogy. Okrem cesty jogy si zvolila službu rodinám - od roku 2011 vzdeláva matky v aktívnej a vedomej príprave na materstvo a pomáha pri ťažších začiatkoch. Je mamou malého nezbedníka a pracuje ako dula a laktačná poradkyňa. Na svojich hodinách inšpiruje ženy, aby vnímali krásu svojho tela, jeho potreby a prepojili sa s bábätkom v brušku. Jogu vníma nielen ako príjemnú fyzickú aktivitu, ktorá vám pomôže pripraviť sa na pôrod, alebo sa po ňom dať naspať do pohody – no najmä ako prostriedok na zastavenie sa a vstup do vlastného ticha.