Letné yinové plynutie

Upokoj a zastav sa, uži si prítomný okamih a zotrvaj v liečivých ásanách Yin yogy zameranej na element Ohňa - orgány srdce a tenké črevo. 

  • stretneme sa v HYC Petržalka
  • nedeľa 19.5 v čase od 17:15 - 19:15
  • cena: 12 €
  • teší sa na vás lektorka Kika
  • prihlasovanie a viac info na info@hyc.sk alebo priamo na našich recepciách

Leto je podľa Tradičnej čínskej medicíny obdobím elementu Ohňa, ktorý predstavuje radosť a harmóniu, smiech, vitalitu, silné emócie. K tomuto elementu prislúchajú orgány srdce a tenké črevo. Na workshope si prejdeme zostavu yinových pozícií, ktoré pomáhajú prúdeniu energie meridiánom srdca a tenkého čreva. Môžete tak spoznať hlbší význam pozícií, ich pravidelnou praxou zlepšíte fungovanie jednotlivých orgánov a príjemne sa uvoľníte.

Yin yogu charakterizuje dlhá, statická výdrž v pozíciách, ktoré sa prevažne odohrávajú na podložke s cieľom uvoľnenia svalov a myofascií. Jej tajomstvo spočíva v dĺžke zotrvania v jednotlivých pozíciách a uvoľnení yangových štruktúr (svaly) tak, aby mohlo dôjsť k pôsobeniu v hlbšej štruktúre (spojivové tkanivo). V pozícii dostávame možnosť nechať odísť akékoľvek napätia, uvoľniť nahromadené emócie a myšlienky, len ich odovzdať, ísť k svojej podstate, meditovať a nájsť pokoj. Pozorujeme náš dych, jeho plynulosť, fyzické a psychické zmeny, ktoré sa odohrávajú v našom tele. Yin yoga je prepojením yogínskej a taoistickej tradície. Stimuluje dráhy meridiánov - energetických dráh v tele, ktorými prúdi čchi - životná energia.
 

Carousel w2 letne yinove plynutie