Pre týchto 6 dôvodov ľudia milujú HOT Yogu

Lekcie HOT Yogy, alebo hotky, ako ju často nazývame, sa cvičia vo vyhrievanej sále do 40°C.

 

1. HOT Yoga pomáha zlepšiť flexibilitu viac ako iné druhy yogy

Mnoho ľudí, začínajúcich jogínov, očakáva od yogových lekcií práve zvyšenie flexibility. Tento benefit ponúkajú, nepochybne, všetky druhy yogy. Avšak, podľa našich lektorov hotky a mnohých expertov na fitnes a životný štýl, teplo urýchľuje strečing. Jednoducho povedané, počas lekcie HOT Yogy pri vyhriatej sále vás svaly "pustia" ďalej, ako počas cvičenia yogy pri izbovej teplote.

 

2. Hotka detoxikuje 

Rovnako ako k saunovaniu, aj k HOT Yoge patrí potenie sa. Telo sa počas cvičenia zahrieva a vyplavuje dlhý zoznam toxínov a iných nežiadúcich látok, ktoré chceme dostať z tela preč. Preto je dôležité pred lekciou hotky vypiť dostatok tekutín a fľašu s vodou si určite vezmite aj so sebou do sály. Po lekcii odporúčame kokosovú vodu na doplnenie minerálov.

 

3. Zlepšuje stav pokožky

Je známe, že pri civičení sa zvyšuje činnosť srdca a tým aj krvný obeh. To znamená, že viac krviniek a kyslíka prichádza do kontaktu s pokožkou. Podľa prieskumu dokáže teplo (napríklad pri hotke) počas tréningu zvýšiť cirkuláciu ešte viac ako počas cvičenia pri izbovej teplote. 

 

4. Podporuje chudnutie

Čo sa týka chudnutia, yoga občas budí dojem, že je príliš pomalá a jemná. Podľa Christine Bullock, odborníčky na fitnes, to tak nie je. Počas 90-minútovej lekcie HOT Yogy dokážeme spáliť až 1 000 kalórií.

 

5. Zlepšuje činnosť srdca

Cvičenie hotky podporuje činnosť srdca a funguje ako prevencia proti vysokému krvnému tlaku. 

 

6. Uľahčuje zaspávanie

Zo štúdie, ktorá skúmala zdravých mužov a ženy, ktorí sa pravidelne (2x do týždňa) zúčastňovali na lekciách HOT Yogy, vyplýva, že sa im v dňoch, kedy cvičili ľahšie zaspávalo.

Carousel  hot yoga bratislava