PODCAST: HYC JE DOMA

Vitaj v podcaste HYC je doma - vo virtuálnom priestore pre yogu mimo tvojej podložky. Pohodové rozhovory zo sveta yogy, otázky a odpovede, ktoré ťa zaujímajú, inšpirácie v yogovej praxi, ale aj v bežnom živote.

Zoznám sa s Kikou Sládečkovou - lektorkou yogy a jej zaujímavými hosťami:

Podcast si môžeš vypočuť na PODBEAN ,SPOTIFY  alebo APPLE PODCASTY

 

16. časť - Od uvoľnenia vás delí jedna loptička - s Ivon Rutaiovou
Fascie sú novodobý boom, ktorý sa šíri do všetkých oblastí. Čo teda fascie sú a ako sa môžeme o ne starať? O fasciách a ich uvoľňovaní sa porozprávam s lektorkou workshopu myofasciálne uvoľňovanie Ivon. 

15. časť - Yogová cesta odpustenia (so Silviou Čajovou)
Láska k sebe samému, spoznávanie, prijatie a odpustenie. Tieto slová vnímame, počúvame o nich, ale práca na svojom vnútri je cesta kľukatá a nie vždy ľahká. Na ceste sebapoznania a rozvoja práve yoga môže byť tichým, ale verným spoločníkom, ktorý nás prevedie lekciami života a naučí nás mnoho vecí.

14. časť - ŠPECIÁL: Jesenné mantrové pohladenie
Špeciálny diel, ktorý vznikol vďaka spojeniu anjelského hlasu Lucky Drozdovej a hudby Matúša Hrnčiara. Mantra nie je len pieseň. Započúvajte sa do magických slov sanskritu a presvedčte sa sami. Gayatri mantra prináša svetlo do života, tak poďme spoločne priniesť dobrú energiu do náročnejších dní, ktoré zažívame.

13. časť: Prečo práve Hot Yoga? - so Zuzkou Zanovou
Teplo a yoga, tak nejak patria k sebe. Za tým už nemusíme cestovať do Indie, stačí prísť na Hot Yogu. Napríklad vyskúšať Hot Yogu Klasik so Zuzkou. Prečo práve Hot Yoga? Dozviete sa v našom rozhovore.

12. časť: Každý deň nie je nedeľa (Nielen o Gravid Yoge)  - so Sašou Somorovskou
Gravid yoga je populárne "cvičenie" počas tehotenstva. Nie je to ale len o pohybe. Saška nám priblíži, v čom je Gravid yoga iná, že nejde len o prácu s fyzickým telom, a netreba sa báť našich pocitov a emócií.

11. časť: Dotancovala som k yoge - so Sandrou Mandákovou
Tanec je vyjadrenie sa pohybom, flow dychu a tela. Pre Sandru je tanec aj meditácia, zastavenie mysle a plynutie v prítomnom okamihu. Znie to povedome? Yoga a tanec sú úplne odlišné a predsa majú toľko spoločného. Sandra nám porozpráva, ako sa yoga a tanec spojili, o jej inšpirácií a všeličom inom.

10. časť: Yoga na záhradke - s Ankou Horčinovou
Yogu môžeme nájsť kdekoľvek. Anka Horčinová nám prezradí, ako ju našla vo svojej záhrade. Pred časom spravila rozhodnutie opustiť ruch mesta a skúsiť život na dedine. Ako to vníma dnes? Čo život na dedine priniesol do jej života a sveta yogy? 

9. časť: Jin yoga ako cesta k vnútornej sile - s Kikou Sládečkovou
Jin je protipól doby, ktorú žijeme, keď sme stále v pohybe a v plnom nasadení. Tradícia taoizmu a starovekej yogy sa spojila, aby vznikla Jin yoga, ktorá slúži ako kľúč k nášmu vnútornému ja. Zastavenie a uvedomenie, aj to je prax Jin yogy.

8. časť: Ako sme zvládli yogovú karanténu - s Michalom Baculákom
13. marca sa zavreli dvere aj našich štúdií. Ako sme to zvládli? A čo sme počas karantény robili? S manažérom HYCu Michalom Baculákom sa porozprávame o tomto období a o tom, čo pre vás chystáme po znovuotvorení. 
 

7. časť: India - cesta k sebe samej - s Terez Greškovou
Cesta do nevšednej Indie s Terez, do krajiny tisícich farieb a chutí, plnej kontrastov, zahalenej rúškom tajomstva a exotiky. Rozhovor o cestovaní, yoge a živote, ktorý si jednoducho musíte vypočuť.

6. časť: Ako yoga zmení tvoj život - so Zuzanou Piňa Maďari
Yoga mení životy. Chce to však čas a trpezlivosť. Začať nie je ťažké, vytrvať už ťažšie. Správna motivácia je dôležitou súčasťou yogovej cesty. Zuzana Piña Maďari je yogínka, ktorá inšpiruje a motivuje mnoho ľudí, a v dnešnej epizóde sa s nami podelí o svoje skúsenosti a tipy, ako nájsť tú správnu motiváciu.

5. časť: Našla som yogu v Dubaji - s Alex Mirovskou
Alex nám poodhalí jej yogovú cestu, ktorá začala v Dubaji, kde niekoľko rokov žila. Okrem toho, že tam absolvovala svoj prvý učiteľský tréning, navštívila tam tiež mnoho inšpiratívnych workshopov a lekcií. Alex v yoge doslova lieta a tak ju dovialo aj na Bali. Dnešná epizóda bude o zážitkoch, nových krajinách a cestách, kam nás yoga dovedie.

4. časť: Misky, ktoré spievajú - s Ivonou Rutaiovou
Vedeli ste, že misky môžu spievať? Lektorka yogy Ivonka Rutaiová nám vysvetlí, ako to s tými spievajúcimi miskami je, prečo ich zvuk ukľudňuje a harmonizuje, čím sú himalájske misky výnimočné a na záver bude aj malá ukážka.

3. časť: Keď je na yoge h(y)c - s Monikou Kmecovou
Hot yoga je viac ako trend - je prudko návyková. Monika Kmecová je v našom HYCi ako slnko. Žiarivá, usmievavá a zaručene sa na jej hodinách zapotíte. Poďte si vypočuť náš rozhovor o hot yoge, aké sú jej benefity, ako to na hodine "hotky" prebieha a mnoho iného. 

2. časť: Nie je sila ako sila - s Dee Slavkovskou
Dada Slavkovská je jogínka, lektorka HYCu, ktorá je ako neriadená strela. Jej energia z nej priam žiari a prenáša ju aj do svojich hodín. S Dadou dnes preberieme, čo nás na hodinu power yogy zvyčajne pritiahne, či je za tým viac ako športová výzva, na čo si dať pozor a aké dôležité je počúvať svoje telo a intuíciu a nenechať sa oklamať egom. A nie len o tom.

1. časť: Intro: Vitaj v podcaste HYCjedoma

Prajeme ti príjemné počúvanie.

Carousel podcast