PODCAST: HYC JE DOMA

Vitaj v podcaste HYC je doma - vo virtuálnom priestore pre yogu mimo tvojej podložky. Pohodové rozhovory zo sveta yogy, otázky a odpovede, ktoré ťa zaujímajú, inšpirácie v yogovej praxi, ale aj v bežnom živote.

Zoznám sa s Kikou Sládečkovou - lektorkou yogy a jej zaujímavými hosťami. Podcast si môžeš vypočuť na PODBEAN ,SPOTIFY  alebo APPLE PODCASTY

Nová časť: Prebuď svoju vnútorú energiu…s Lindou

Lekciu yogy môžeš mať aj vo svojom mobile. Linda prezradí, čo všetko v jej appke nájdeš...a že občas je fajn sa úplne odpojiť a prebudiť svoju spiacu vnútornú energiu. Ako? Kundalini yoga je odpoveď!

19. časť: Yoga v oblakoch s Alex 

V prvej epizóde v roku 2022 sa budeme rozprávať o fly yoge. Dnes je možné už naozaj všetko a zalietať si v yoge je skvelé. Naša lektorka Alex sa popri vedení lekcií "uzemnenej" yogy venuje aj fly jóge, ktorá je doslova jej vášňou. Preto si neviem predstaviť lepšieho hosťa, aby nám tento štýl yogy priblížila a s nadšením porozprávala, prečo jej učarovala práve fly yoga, ako taká lekcia fly yogy vyzerá, či aké sú jej benefity. Príjemné počúvanie :)

18. časť:  Oheň, ktorý zahreje celé telo - o yoge s Tomim
Oheň - Pohyb - Dynamika - 3 slová, 1 lektor. V dnešnom dieli sa bližšie spoznáme s lektorom Tomášom, ktorý sa okrem jógy venoval aj ohňovej show a tancu. Vypočujte si náš letný rozhovor o ohni v jóge a jóge v živote. 

17. časť - Meditácia - kľúč k rovnováhe s Majom Madhukom 
Meditácia je ako jógová prax pre myseľ. Prináša stíšenie, zlepšuje pozornosť, podporuje kreativitu a učí nás vnímať veci nielen navonok, ale obrátiť pozornosť aj do vnútra. Dnešný hosť Majo Madhuka meditáciu praktizuje už roky. Prezradí nám, čo meditácia pre neho znamená a poradí ako na ňu krok za krokom.

16. časť - Od uvoľnenia vás delí jedna loptička - s Ivon Rutaiovou
Fascie sú novodobý boom, ktorý sa šíri do všetkých oblastí. Čo teda fascie sú a ako sa môžeme o ne starať? O fasciách a ich uvoľňovaní sa porozprávam s lektorkou workshopu myofasciálne uvoľňovanie Ivon. 

15. časť - Yogová cesta odpustenia (so Silviou Čajovou)
Láska k sebe samému, spoznávanie, prijatie a odpustenie. Tieto slová vnímame, počúvame o nich, ale práca na svojom vnútri je cesta kľukatá a nie vždy ľahká. Na ceste sebapoznania a rozvoja práve yoga môže byť tichým, ale verným spoločníkom, ktorý nás prevedie lekciami života a naučí nás mnoho vecí.

14. časť - ŠPECIÁL: Jesenné mantrové pohladenie
Špeciálny diel, ktorý vznikol vďaka spojeniu anjelského hlasu Lucky Drozdovej a hudby Matúša Hrnčiara. Mantra nie je len pieseň. Započúvajte sa do magických slov sanskritu a presvedčte sa sami. Gayatri mantra prináša svetlo do života, tak poďme spoločne priniesť dobrú energiu do náročnejších dní, ktoré zažívame.

13. časť: Prečo práve Hot Yoga? - so Zuzkou Zanovou
Teplo a yoga, tak nejak patria k sebe. Za tým už nemusíme cestovať do Indie, stačí prísť na Hot Yogu. Napríklad vyskúšať Hot Yogu Klasik so Zuzkou. Prečo práve Hot Yoga? Dozviete sa v našom rozhovore.

12. časť: Každý deň nie je nedeľa (Nielen o Gravid Yoge)  - so Sašou Somorovskou
Gravid yoga je populárne "cvičenie" počas tehotenstva. Nie je to ale len o pohybe. Saška nám priblíži, v čom je Gravid yoga iná, že nejde len o prácu s fyzickým telom, a netreba sa báť našich pocitov a emócií.

11. časť: Dotancovala som k yoge - so Sandrou Mandákovou
Tanec je vyjadrenie sa pohybom, flow dychu a tela. Pre Sandru je tanec aj meditácia, zastavenie mysle a plynutie v prítomnom okamihu. Znie to povedome? Yoga a tanec sú úplne odlišné a predsa majú toľko spoločného. Sandra nám porozpráva, ako sa yoga a tanec spojili, o jej inšpirácií a všeličom inom.

10. časť: Yoga na záhradke - s Ankou Horčinovou
Yogu môžeme nájsť kdekoľvek. Anka Horčinová nám prezradí, ako ju našla vo svojej záhrade. Pred časom spravila rozhodnutie opustiť ruch mesta a skúsiť život na dedine. Ako to vníma dnes? Čo život na dedine priniesol do jej života a sveta yogy? 

9. časť: Jin yoga ako cesta k vnútornej sile - s Kikou Sládečkovou
Jin je protipól doby, ktorú žijeme, keď sme stále v pohybe a v plnom nasadení. Tradícia taoizmu a starovekej yogy sa spojila, aby vznikla Jin yoga, ktorá slúži ako kľúč k nášmu vnútornému ja. Zastavenie a uvedomenie, aj to je prax Jin yogy.

8. časť: Ako sme zvládli yogovú karanténu - s Michalom Baculákom
13. marca sa zavreli dvere aj našich štúdií. Ako sme to zvládli? A čo sme počas karantény robili? S manažérom HYCu Michalom Baculákom sa porozprávame o tomto období a o tom, čo pre vás chystáme po znovuotvorení. 

7. časť: India - cesta k sebe samej - s Terez Greškovou
Cesta do nevšednej Indie s Terez, do krajiny tisícich farieb a chutí, plnej kontrastov, zahalenej rúškom tajomstva a exotiky. Rozhovor o cestovaní, yoge a živote, ktorý si jednoducho musíte vypočuť.

6. časť: Ako yoga zmení tvoj život - so Zuzanou Piňa Maďari
Yoga mení životy. Chce to však čas a trpezlivosť. Začať nie je ťažké, vytrvať už ťažšie. Správna motivácia je dôležitou súčasťou yogovej cesty. Zuzana Piña Maďari je yogínka, ktorá inšpiruje a motivuje mnoho ľudí, a v dnešnej epizóde sa s nami podelí o svoje skúsenosti a tipy, ako nájsť tú správnu motiváciu.

5. časť: Našla som yogu v Dubaji - s Alex Mirovskou
Alex nám poodhalí jej yogovú cestu, ktorá začala v Dubaji, kde niekoľko rokov žila. Okrem toho, že tam absolvovala svoj prvý učiteľský tréning, navštívila tam tiež mnoho inšpiratívnych workshopov a lekcií. Alex v yoge doslova lieta a tak ju dovialo aj na Bali. Dnešná epizóda bude o zážitkoch, nových krajinách a cestách, kam nás yoga dovedie.

4. časť: Misky, ktoré spievajú - s Ivonou Rutaiovou
Vedeli ste, že misky môžu spievať? Lektorka yogy Ivonka Rutaiová nám vysvetlí, ako to s tými spievajúcimi miskami je, prečo ich zvuk ukľudňuje a harmonizuje, čím sú himalájske misky výnimočné a na záver bude aj malá ukážka.

3. časť: Keď je na yoge h(y)c - s Monikou Kmecovou
Hot yoga je viac ako trend - je prudko návyková. Monika Kmecová je v našom HYCi ako slnko. Žiarivá, usmievavá a zaručene sa na jej hodinách zapotíte. Poďte si vypočuť náš rozhovor o hot yoge, aké sú jej benefity, ako to na hodine "hotky" prebieha a mnoho iného. 

2. časť: Nie je sila ako sila - s Dee Slavkovskou
Dada Slavkovská je jogínka, lektorka HYCu, ktorá je ako neriadená strela. Jej energia z nej priam žiari a prenáša ju aj do svojich hodín. S Dadou dnes preberieme, čo nás na hodinu power yogy zvyčajne pritiahne, či je za tým viac ako športová výzva, na čo si dať pozor a aké dôležité je počúvať svoje telo a intuíciu a nenechať sa oklamať egom. A nie len o tom.

1. časť: Intro: Vitaj v podcaste HYCjedoma

Prajeme ti príjemné počúvanie.

Carousel podcast linda prebud svoju energiu